Grundig İhracat atağına kalkıyor - Arçelik A.Ş.

Grundig İhracat atağına kalkıyor

İtalya’da Eurocucina fuarında ankastre serisini tanıtan Grundig, Arçelik’in global hedefleri doğrultusunda atağa kalkıyor. Beş yıl içinde yurtdışı satışların % 20’si Grundig’den gelecek

Duygu Erdoğan

İtalya’nın Milano kentinde düzenlenen tasarım, mobilya ve mutfak fuarı Eurocucina’ya katılan Grundig, fuarda ankastre serisinin lansmanını yaptı. Arçelik A.Ş.’nin üst segment markası Grundig, fuarda hem ürünlerini, hem de gelecekte evlerde yer alabilecek akıllı teknolojileri sundu.  Grundig, tanıttığı ankastre serisiyle ev elektroniğinin tüm segmentlerinde ürün gamını tamamlamış oldu. Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Hakan Bulgurlu, “Grundig’i uluslararası premium markamız olarak konumlandırdık. 5 yılda uluslararası satışlarımızın yüzde 20’sini Grundig’den elde etmeyi hedefliyoruz. Şu an yüzde 9’u Grundig’den sağlanıyor” diye konuştu. Bulgurlu, Arçelik’in satışlarının yüzde 60’ının uluslararası, yüzde 40’ının yerel satışlardan geldiğini söyledi.

2.5 kat büyüyecek
Grundig’in 15 ülkede tüketicilerle buluştuğunu vurgulayan Bulgurlu,  “Grundig’in bu yıl yaklaşık 2.5 kat büyümesini hedefliyoruz. Farklı coğrafyalarda varlığımızı artıracağız. Güneydoğu Asya, Amerika, Kanada, Güney Amerika, Çin ve Kıta Afrikası öncelikli hedef pazarlarımız arasında yer alıyor” diye konuştu.
Hedef pazarlarda satın alma sinyali de veren Bulgurlu, “Tüm pazarlarda organik olarak büyüyoruz. Satın almalar için de bölgesel fırsatları takip ediyoruz” dedi.
Bulgurlu, “Her şey tasarımda başlıyor. Tüketici artık tasarıma da çok dikkat ediyor. Kullanıcıların beklentileri de çok değişti. Artık kolay kullanımlı ürünler istiyorlar” dedi.Arçelik A.Ş.

Dayanıklı tüketim ve tüketici elektroniği sektörlerinde üretim, pazarlama ve satış sonrası destek hizmetleri ile faaliyet gösteren Arç..